Гандболістки “Галичанки” порадували новими відзнаками у Балтійській лізі

Львівська «Галичанка» продовжує успішно підкорювати нові вершини, а її гандболістки здобувати нові титули. Підопічні Тетяни Штефан після другого туру жіночої гандбольної Балтійської ліги утвердились в одноосібних лідерах, незважаючи на те, що тільки дебютували цьогоріч у цих престижних змаганнях. Так ще й за підсумками матчів другого туру двох гандболісток «Галичанки» назвали  найкращими (таких відзнак удостоїлись по дві гравчині у кожній команді).  У лавах львів’янок найсильнішими стали розігруюча Наталія Туркало та  капітан, ліва півсередня Леся Смолінг.

1

НАТАЛІЯ ТУРКАЛО, 34 роки.

Майстер спорту.

Розігруючий гравець (№ 27).

Ріст 167 см, вага 60 кг.

2

Народилася 25 червня 1982 року у містечку Тернівка Дніпровської області.

Перші кроки у спорті. У гандболі з третього класу. Ази гри освоювала у місцевій ДЮСШ «Темп» під керівництвом першого тренера Валерія Білоконя. Вже через кілька днів занять Наталку поставили на змагання, а правила гри розповіли під час матчу. З легкої руки п.Валерія ще у дитинстві отримала прізвисько «Май» (скорочено від Майдабура – дівочого прізвища Наталі – прим.авт.), згодом це перетворилося на «Мая» – так її кличуть  до сьогодні.

У 10 класі  потрапила до Броварського училища фізичної культури, після якого поза конкурсом вступила до Харківського інституту фізкультури. На студентській Спартакіаді її запримітив тодішній президент львівської «Галичанки» Григорій Савчук і запропонував перебратися до Львова. У 17 років розпочала грати за «Галичанку».

3

Гандбольна кар’єра.  Одинадцять років провела в «Галичанці» (1999-2010). Ще три роки в ужгородських «Карпатах» (2010-2013),  будучи капітаном команди. Потім пішла в декрет, а вже через 6 місяців після народження донечки Анічки повернулася в «Галичанку», за яку виступає вже третій сезон поспіль. Буває нелегко, адже донечку, яка ще на грудному вигодовуванні, доводиться возити з собою на всі змагання. Але Наталі дуже подобається грати та бути мамою. Каже, що сили дають Бог і коханий чоловік.

Більше того, як і колись за молодості, Наталка знову серед кращих! Лише цього року її двічі визнавали найсильнішою гандболісткою України: найкориснішим гравцем Суперліги та найкращим гравцем Фіналу чотирьох Кубка України. А тепер ще й отримала відзнаку кращого гравця Балтійської ліги.

Досягнення. Багаторазова чемпіонка України жіночої Суперліги у складі «Карпат» та «Галичанки». Неодноразово визнавалась кращим гравцем Суперліги.

Володарка Кубка та Суперкубка України-2016, кращий гравець Кубка України.

Півфіналістка Кубка Виклику-2015, учасниця Кубків ЄГФ сезону 2015/2016 та 2016/17 рр. у складі «Галичанки».

Національна збірна. У різні роки викликалася до національної збірної команди України, разом з якою посідала 12-е місце на Євро-2010 та 14-е місце на чемпіонаті Європи-2012.

Тренери: Василій Фойгт, Володимир Куксенко, Валерія Тищенко, Юрій Шибалкін, Віктор Кужава, Георгій Воронов, Василь Козар, Тетяна Штефан, Анжела Савченко («Галичанка»); Борис Петровський, Сергій Суботін («Карпати»), Леонід Євтушенко і Олександр Гурський, Леонід Ратнер і Георгій Воронов, Борис Петровський і Леонід Ратнер (національна збірна).

5

Освіта. Вища. У 2006 році закінчила Львівський державний інститут фізичної культури, магістр фізичної реабілітації, викладач.

Сімейний стан. Одружена. Чоловік Віктор –  палкий фанат гандболу, а донечку Аню, якій зараз 2,9 рочків, вже давно охрестили маленьким талісманом команди.

6

фото з сайту Федерації гандболу України

Хобі. Колись в’язала – спицями, гачком, і навіть брала все це на збори національної збірної . Їй і подобалось, і заспокоювало.  Наталка пригадує, що теперішній другий тренер «Галичанки» Анжела Савченко, тоді відома як Травян, «по доброму сміялася з мене, тому що незвично бачити спортсмена за такою справою». Зараз на це хобі немає часу.

Життєве кредо. Кредо з дитинства – в усьому покладатися на Бога і все, що робиш, робити з любов’ю і добром – насамперед для Нього, а не для людського схвалення.

7

ЛЕСЯ СМОЛІНГ, 22 роки.

Майстер спорту.

Ліва півсередня (№11).

Ріст 171 см, вага 66 кг.

Народилася 23січня 1994 року  у м.Городенка Івано-Франківської обл.

Перші кроки у спорті. Спершу займалася спортивною гімнастикою, а також трохи волейболом та баскетболом. На гандбол привів тато, який і сам колись був гандболістом. Ази гандболу освоювала з другого класу у городенківській дитячо-юнацькій спортивній школі у тренера Богдана Алімана.

 У віці десяти років внаслідок уламкового перелому стегнової кістки з гандболом могла розпрощатися. Багато хто говорив, що після такої травми професійно займатися спортом не зможе. Однак бажання грати у гандбол перемогло. Леся особливо завдячує за підтримку своїм батькам і тренеру Богдану Аліману. І з усмішкою згадує, що спочатку її мама не хотіла, щоб дочка професійно займалась гандболом, а лише для загального розвитку. Та з часом мама перетворилася на палкого фаната цієї гри і “Галичанки”.

8

Гандбольна кар’єра.  З 10 класу навчалася у Львівському училищі фізичної культури та тренувалася у групі Василя Козара та Віталія Надича. Ще під час навчання в училищі розпочала виступати за «Галичанку». Минулого року одноголосно була обрана капітаном команди. Одна з лідерів «Галичанки» та універсальний гравець, адже нарівно сильна і в нападі, і в захисті. Більше того, упродовж останнього місяця, коли через травму не змагалася центральний захисник команди Наталія Савчин, Леся Смолінг отримала більше повноважень на майданчику і однаково добре спрацювала в якості захисниці та нападниці.

Досягнення. У складі “Галичанки” – дворазова чемпіонка України у жіночій Суперлізі, володарка Кубка та Суперкубка України-2016.

Півфіналістка Кубка Виклику-2015, учасниця Кубків ЄГФ сезону 2015/2016 та 2016/17 рр.

9

Збірна. У складі студентської збірної України – чемпіонка Європи серед студентів, 7-ий лауреат Всесвітньої студентської універсіади. У 2016 році дебютувала у дорослій збірній на офіційному європейському старті – зіграла на відбіркових матчах до фінальної частини чемпіонату Європи-2016.

Тренери: Богдан Аліман, Любов Поляк, Василь Козар, Віталій Надич, Тетяна Штефан і Анжела Савченко.

10

Освіта. Вища, у 2015 році закінчила НУ “Львівська політехніка” за спеціальністю “документознавство та інформаційна діяльність”.

Хобі. Фільми, книги, вишивка, прогулянки вулицями Львова, який для Лесі вже давно став рідним. З захопленням вчить історію  та читає всі легенди, які тільки знаходить про величне місто левів.

Життєво кредо. Немає нічого неможливого, є небажання цього досягнути!                                                      

11

Підготувала Наталія Васьо

Автор висловлює щиру подяку за фото Анжелі Савченко та Роману Шарому.