“Галичанка” вітає свого екс-капітана з днем народження

Сьогодні, 23 січня 2018 року, екс-капітану львівської “Галичанки”, гандболістці національної збірної команди України Лесі Смолінг виповнюється 24 роки.

Талановита гравчиня неодноразово визнавалася кращою гандболісткою не лише у лавах “Галичанки”, а й на всеукраїнських теренах.  Минулого сезону  саме капітана львів’янок назвали найкращим гравцем жіночої української гандбольної Суперліги, за підсумками восьмого щорічного референдуму, проведеного XSPORT.ua і журналістом Ігорем Грачовим.

У  сезоні 2017/18 рр.  Леся Смолінг перебралася до білоруського клубу “Гомель”, передавши капітанські повноваження Наталії Савчин. Однак продовжує виступи за національну збірну команду України, яка зараз бореться за путівку на   чемпіонат Європи. 

Гандбольний клуб “Галичанка” радо вітає свою зіркову вихованку й  бажає їй міцного здоров’я, душевної гармонії та спортивного довголіття !

Довідка.

Майстер спорту.

Народилася 23січня 1994 року  у м.Городенка Івано-Франківської обл.

Перші кроки у спорті. Спершу займалася спортивною гімнастикою, а також трохи волейболом та баскетболом. На гандбол привів тато, який і сам колись був гандболістом. Ази гандболу освоювала з другого класу у городенківській дитячо-юнацькій спортивній школі у тренера Богдана Алімана.

 У віці десяти років внаслідок уламкового перелому стегнової кістки з гандболом могла розпрощатися. Багато хто говорив, що після такої травми професійно займатися спортом не зможе. Однак бажання грати у гандбол перемогло. Леся особливо завдячує за підтримку своїм батькам і тренеру Богдану Аліману. І з усмішкою згадує, що спочатку її мама не хотіла, щоб дочка професійно займалась гандболом, а лише для загального розвитку. Та з часом мама перетворилася на палкого фаната цієї гри і “Галичанки”.

Гандбольна кар’єра.  З 10 класу навчалася у Львівському училищі фізичної культури та тренувалася у групі Василя Козара та Віталія Надича. Ще під час навчання в училищі розпочала виступати за «Галичанку». Минулого року одноголосно була обрана капітаном команди. Одна з лідерів «Галичанки» та універсальний гравець, адже нарівно сильна і в нападі, і в захисті. Більше того, упродовж останнього місяця, коли через травму не змагалася центральний захисник команди Наталія Савчин, Леся Смолінг отримала більше повноважень на майданчику і однаково добре спрацювала в якості захисниці та нападниці.

Досягнення. У складі “Галичанки” – триразова чемпіонка України у жіночій Суперлізі, володарка Кубків України (2016 та 2017 рр.) та Суперкубка України-2016. 

Півфіналістка Кубка Виклику-2015, учасниця Кубків ЄГФ сезону 2015/2016 та 2016/17 рр.

Бронзова призерка Балтійської ліги.  Двічі визнавалася кращою гандболісткою у складі “Галичанки” за підсумками турів Балтійської ліги.

Найкраща гравчиня української гандбольної Суперліги 2016/17.

Збірна. У складі студентської збірної України – чемпіонка Європи серед студентів, 7-ий лауреат Всесвітньої студентської універсіади.

У 2016 році дебютувала у дорослій збірній на офіційному європейському старті – зіграла на відбіркових матчах до фінальної частини чемпіонату Європи-2016; у 2017 році змагалася на відбіркових іграх до чемпіонату світу-2017.  У сезоні 2017/2018 у лавах збірної бореться за путівку на   чемпіонат Європи.

Тренери: Богдан Аліман, Любов Поляк, Василь Козар, Віталій Надич, Тетяна Штефан і Анжела Савченко.

Освіта. Вища, у 2015 році закінчила НУ “Львівська політехніка” за спеціальністю “документознавство та інформаційна діяльність”.

Хобі. Фільми, книги, вишивка, прогулянки вулицями Львова, який для Лесі вже давно став рідним. З захопленням вчить історію  та читає всі легенди, які тільки знаходить про величне місто левів.

Життєво кредо. Немає нічого неможливого, є небажання цього досягнути!