Одна з найкращих гандболісток України святкує 25-річчя

Наталія Воловник не лише одна із найсильніших гравчинь у львівській «Галичанці» та національній збірній команді України… Вона увійшла до трійки  найкращих і  в Європі – за підсумками двох кваліфікаційних раундів Євро-2018

Нагадаємо, що у стартових матчах відбору до чемпіонату Європи-2018, які відбулися восени минулого року,  Наталка відзначилась як найрезультативніша гандболістка української збірної – у грі з Хорватією. Тоді вона й потрапила до топ-сімки найкращих, ставши єдиною українською гравчинею у цьому рейтингу.  За підсумками голосування Наталія  розмістилася на  третій сходинці (https://fans.vote/v/ACrAbxJbKek).

Сьогодні, 13 березня, талановита гандболістка відзначає 25-річчя. У свій день народження вона не втомлюється дякувати долі, що потрапила до гандболу, бо не уявляє, як жила би без нього. Хоча зізнається, на початках занять цим видом спорту не думала, що зайде так далеко.

Давайте разом із Наталкою пробіжимося її гандбольною стежиною –  від дитинства до сьогодення…

Народилася  дівчина 1993 року  у місті Козова Тернопільської обл. Мама – колишня гандболістка, тому про цей вид спорту Наталка чула із самого дитинства. Вперше ж спробувала зіграти у 4-му класі, коли на урок фізкультури завітав тренер з гандболу, відбираючи дівчаток до секції Козівської дитячо-юнацької спортивної школи. Так Наталка розпочала освоювати гандбольну грамоту під керівництвом Ольги Личак.

Незабаром перспективну гравчиню помітили львівські тренери.  З 9 класу вона вже навчалась у Львівському училищі фізичної культури та тренувалась у групі Василя Козара та Віталія Надича. Ще під час навчання в училищі розпочала виступи за «Галичанку».

У складі команди стала триразовою чемпіонкою України у жіночій Суперлізі, володаркою Кубків та Суперкубків України.  Постійно змагається і на міжнародній арені – в престижних Кубках ЄГФ (Європейської гандбольної федерації).  

Були в кар’єрі  й важкі часи: після серйозної травми на півроку довелося забути про улюблену гру. Але Наталка зуміла не лише  повернутися у великий гандбол, а знову утвердилась серед  лідерок. Її назвали однією з кращих гандболісток в одному з турів жіночої Балтійської гандбольної ліги сезону 2016/17 рр. Ще й бронзову нагороду здобула разом із «Галичанкою» у тому сезоні.  Та й  у поточному сезоні «Галичанка» знову бореться за медалі Балтійської ліги.

Також Наталка має досягнення  у пляжному гандболі –  бронзова призерка чемпіонату України.

За такі успіхи та досягення дякує усім своїм  тренерам – Ользі Личак,  Андрію Верцімазі, Олексію Гуку, Василю Козару, Віталію Надичу, Тетяні Штефан і Анжелі Савченко.

Але, звичайно, найвищою честю для гандболістки є виступ за збірну команду країни. Перший виклик до національної збірної Наталка отримала у 2014 році. Тоді ж дебютувала на дорослому чемпіонаті Європи.

 У 2016 році знову пройшла відбір до збірної та зіграла у кваліфікаційних матчах до фінальної частини чемпіонату Європи-2016.

У складі  національної збірної змагалася на кваліфікації до чемпіонату світу 2017 року. Свій попередній день народження Наталка зустріла на зборах, готуючись якраз до раунду плей-офф кваліфікації чемпіонату світу-2017.  Разом з Наталею на тих зборах були й  одноклубниці із «Галичанки»  – Леся Смолінг та Єлизавета Гілязетдінова. Так ось дівчатка першими привітали тоді Наталку… Заспівали святкову пісню під її вікном: як і годиться, рівно тоді, коли настало 13 березня – о 12 ночі. Наталка досі з усмішкою згадує креативних подруг та їх музичний подарунок.  

У цьому ж сезоні в лавах збірної гандболістка бореться за путівку на фінальну частину чемпіонату Європи-2018.

Як бачимо, Наталка сильна й неординарна особистість. І навіть в її  життєвому кредо – «мети досягає той, хто її прагне» –  відчувається міць й наполегливість. Отож, від імені усього колективу «Галичанки» бажаємо цілеспрямованій гравчині подальших творчих злетів, успіхів та нових перемог! 

Підготувала Наталія Васьо