Гандболістки «Галичанки» змагаються у лавах національної збірної за квиток на Євро-2018

Попри те, що у відбірковій  групі серед суперниць українок – найкраща команда Європи, наша збірна зберігає шанс на вихід на Євро-2018. В останньому матчі кваліфікації за збірну зіграють троє гандболісток «Галичанки» та екс-капітан львівянок Леся Смолінг

У передостанньому відбірковому матчі до  Євро-2018 збірна України поступилася фавориту – збірній Норвегії – триразовому чемпіону світу та семиразовому чемпіону Європи з рахунком 21:26 (8:10). Українки продемонстрували гідну боротьбу, виступаючи ще й без трьох травмованих гравців основи – Лесі Смолінг, Юдіт Балог та Євгенії Левченко. Матч проходив 30 травня у Києві. В заявці збірної перебували п’ятеро гандболісток львівської  “Галичанки” – Наталія Савчин, Наталія Воловник, Наталія Стрюкова, Ілона Гайкова, Ірина СтельмахІлона Гайкова відзначилася двома голами.

Заключний матч кваліфікації наша збірна зіграє завтра, 2 червня, проти Хорватії на виїзді (місто Вуковар). На цю гру головний тренер збірної Борис Чижов узяв трьох гандболісток «Галичанки» – Наталію Стрюкову, Наталію Воловник та Ірину Стельмах. Крім них  участь у матчі братиме й екс-капітан львів’янок Леся Смолінг.

Незважаючи на те, що наша збірна після проведених 5-ти турів посідає останнє місце у групі, вона все ж зберегла шанс на вихід на Євро-2018 з другого або третього місця. 

Докладніше прорахував журналіст Сергій Цукіло, Федерація гандболу України.

Відбір на чемпіонат Європи-2018. Група 1

Турнірна таблиця після п’яти турів

  1. Норвегія – 10 очок (м`ячі +48). Гарантувала вихід на Євро!
  2. Хорватія – 4 очки (+4)
  3. Швейцарія –  4 очки (-31)
  4. Україна –  2 очки (-21)

Можливість поборотися за путівку нам залишив результат іншого матчу 5-го туру нашої групи, в якому Хорватія на виїзді розтрощила  Швейцарію 33:16. На жаль для українок, хорватки зуміли забезпечити собі дуже хорошу різницю м’ячів, а голи матимуть значення. 

Аби посісти друге місце в групі збірній України потрібно: 

– в останньому турі на виїзді перемогти Хорватію з різницею в + 11 голів;

– в іншому матчі останнього туру Швейцарію має в гостях програти Норвегії. 

Якщо Україна переможе Хорватію, а Швейцарія програє Норвегії, тоді Україна, Хорватія та Швейцарія матимуть по 4 очки. Всі ці очки здобуті у матчах між цими командами. Якщо три команди мають однакову кількість очок, то їх розташування у таблиці визначатиметься: 

1) за кількістю очок здобутих у матчах між цими трьома командами;

2) за різницею забитих-пропущених м’ячів проведений у матчах між цими трьома командами; 

3) за іншими показниками.

У внутрішньому протистоянні трьох кандидатів на друге місце перед останнім туром у Хорватії найкраща різниця голів (+17), в України (-3), в Швейцарії (-17).

Якщо Україна виграє у Хорватії з різницею менш ніж в +11, то наша команда посяде підсумкове третє місце. Навіть в такому випадку може залишиться певний шанс на вихід на Євро-2018 (!), адже одна найкраща третя команда з семи відбірних груп отримає путівку. 

1 тур

Норвегія – Україна 35:22 (19:13)

Хорватія – Швейцарія 32:28 

2 тур

Україна – Хорватія 26:22 (16:11)

Швейцарія  –  Норвегія 12:29 

3 тур

Швейцарія – Україна 21:15 (9: 7)

Хорватія – Норвегія 25:32

4 тур

Україна – Швейцарія 21:22 (9:9)

Норвегія – Хорватія 33:27

5 тур

30 травня. Україна – Норвегія 21:26 (8:10)

30 травня. Швейцарія – Хорватія 16:33 (8:13)

6 тур

2 червня. Хорватія – Україна

2 червня. Норвегія  – Швейцарія 

 За матеріалами: https://handball.net.ua