Знову найсильніші: львівська «Галичанка» – незмінний володар Суперкубка України з гандболу

Чемпіон України, львівська «Галичанка» зміцнила своє лідерство у вітчизняному гандболі, перегравши володаря Кубка України –  ужгородські «Карпати»

У суботу, 25 серпня, у спорткомплексі БВУФК (Бровари) відбувся поєдинок за Суперкубок України-2018 з гандболу серед жінок. За почесний трофей боролися лідери Суперліги – львівська «Галичанка» та ужгородські «Карпати». Цьогоріч «Галичанка» перемогла у чемпіонаті України серед жінок, однак Кубок України здобули «Карпати». Розіграш Суперкубка мав поставити крапку в питанні «яка ж команда сьогодні найсильніша». Не дивно, що такий інтригуючий матч зібрав чимало глядачів, в їх числі був й бомонд українського гандболу: дворазова олімпійська чемпіонка Зінаїда Турчина, президент Федерації гандболу України Андрій Мельник, головний тренер жіночої збірної України Борис Чижов та багато інших.

Рахунок у грі відкрила капітан львів’янок Наталія Савчин на першій же хвилині. Зі старту «Галичанка» заволоділа ініціативою та стрімко повела у рахунку – 7:1 ( 11-а хвилина матчу). Однак й гандболістки «Карпат» вже не раз демонстрували, що мають характер, та й згадка про те, що трьома місяцями раніше зуміли відібрати у «Галичанки» Кубок України, додавала сил. Ужгородські вовчиці оговтались від натиску львів’янок й самі кинулися в бій. До кінця першого тайму «Карпати» скоротили своє відставання до мінімуму – 13:12.

У другому таймі інтрига, амбіції та емоції загострились до межі, при чому з самого його початку.  У перші п’ять хвилин другої половини зустрічі  «Карпати» спромоглися не лише наздогнати, а й вийти вперед – 13:15 вже на користь Ужгорода (35-а хвилина гри). І тепер «Галичанка» опинилася в ролі наздоганяючого. Зрівняли рахунок львів’янки  на 45-у хвилину матчу – 18:18, а у наступні дві хвилини випередили – 20:18 (47-а хв). Треба віддати належне й ужгородським вовчицям, які зубами чіплялися за кожен м’яч, намагаючись вигризти перемогу. Їм вдалося ще раз встановити паритет – 20:20 (49-а хв.). Однак більшого «Галичанка» суперницям не дозволила: в останні десять хвилин гри львів’янки постійно були попереду і в підсумку святкували перемогу з перевагою у три м’ячі – 27:24.

«Галичанка» (Львів) – «Карпати» (Ужгород) – 27:24 (13:12)

25 серпня. Бровари. Суперкубок України-2018

«Галичанка»: Вікторія Салтанюк, Марія Гладун – Наталія Савчин (6 голів/1 з пенальті), Ілона Гайкова (5), Ірина Стельмах (5/2), Тетяна Поляк (3/1), Тетяна Череп (3), Софія Давидянц (2), Анастасія Баранович (2), Мар’яна Маркевич (1), Юлія Головко, Ольга Василяка, Ольга Братковська, Діана Дмитришин

Тренер  Василь Козар

«Карпати»: Єлизавета Воронько, Тея Чіковані – Яна Готра (7/1 з пенальті), Анастасія Мелекесцева (5), Анна Лезінська (5/1), Софія Безрукова (3), Наталія Шипляк (2), Каріна Баятрак (1), Олена Пилипюк (1), Вікторія Гичка, Світлана Шваб, Тетяна Соловйова, Катерина Купчак, Анна Тріфонова, Анна Гававка, Крістіна Семдрей.

Головний тренер – Віктор Чернов

Семиметрові: 5 кидків/4 реалізовано (забили Стельмах (2), Савчин, Поляк/не влучила Поляк) – 3/2 (забили Готра, Лезінська/не влучила Готра)

Штрафний час: 10 – 12

Отож, у підсумку  львівська «Галичанка» здобула Суперкубок України 2018 року.

Варто зазначити, що Суперкубок України проводиться втретє в історії і всі роки його переможцем ставала «Галичанка». У двох попередніх сезонах «Галичанка» обігрувала «Дніпрянку», а цьогоріч й «Карпати», які вперше взяли участь у Суперкубку.

Кращими гравцями Суперкубка-2018 визнані Наталія Савчин (у складі «Галичанки») та Яна Готра (у лавах «Карпат).