ІЛОНА ГАЙКОВА: «Я завершую гандбольну кар’єру»

Одна з кращих гандболісток «Галичанки», MVP жіночої гандбольної Суперліги-2018/2019 Ілона Гайкова завершує ігрову кар’єру. Але коли дізнаєтесь причину, Ви будете вітати Ілону

Як нещодавно повідомляв портал XSPORT, 21-річна ліва напівсередня львівської «Галичанки» та збірної України була визнана MVP 28-го чемпіонату України. «Ілона провела зразковий сезон, – цитуємо  XSPORT. – Рівно рік тому дебютувала в національній збірній України (до того ж закинула два м’ячі Норвегії – найсильнішій команді світу), а в цьому сезоні брала участь у відборі чемпіонату світу-2019. На клубному рівні Гайкова допомогла завоювати п’яте поспіль золото для «Галичанки» (і третє – для себе), виграти Суперкубок і Кубок України. Ілона провела 24 офіційні матчі в чемпіонаті України (166 голів), 2/2 голи – в єврокубках, 1/5 – в Суперкубку і 4/26 – в Кубку України. Всього в сезоні-2018/2019 – 31 матч, 199 голів». Однак, як виявилось, на піку своєї популярності та успіху Ілона вирішила завершити кар’єру. Чому саме, дізнавалася журналістка «Галичанки».

Ілоно, цього сезону тебе визнали MVP Суперліги. Які були почуття, коли ти дізналася цю новину. Адже до тебе лише чотири «галичанки»,  як підрахував журналіст Ігор Грачов, отримували індивідуальний приз MVP  – Тамара Смбатян (2014 року), Ірина Стельмах (2015), Наталія Туркало (2016) і Леся Смолінг (2017.

– Ой, це було для мене несподіванкою! Я якраз їхала із церкви додому, дивлюсь у фейсбук, а там новина, що мене визнали MVP. Перші мої слова: «Господи, як я тобі дякую, що ти завжди є поруч і мені допомагаєш!» Мені у той вечір було надзвичайно приємно і я була щаслива, що Бог мені завжди помагає і ніколи не запізнюється  з відповіддю.

Цілком заслужене визнання, адже за тебе проголосувало більшість тренерів і капітанів команд Суперліги і збірних України. Сьогодні ти  одна з найяскравіших гравчинь в українському гандболі. Певно, тебе запримітили і за кордоном. Чи отримувала ти якісь відповідні пропозиції?

– Я  завершую гандбольну кар’єру! Так склались обставини мого життя

– Ілоно, що могло змусити перспективну гандболістку піти на такий крок?

– Мені запропонували вийти заміж (усміхається) Тому зараз я повністю у підготовці до весілля і вже у подальшому житті планую присвятити себе сім’ї. Але залишаюся жити у Львові (прим.авт. – Ілона родом з Тернопільщини) і обов’язково приходитиму на ігри «Галичанки».

Ілоно, ми тебе вітаємо. Познайом нас зі своїм коханим

– Володимир – спортсмен, займався у минулому самбо, а зараз для себе просто ходить у спортзал.

На весілля запрошуєш усю «Галичанку»?

– Планую, адже це мої улюблені дівчатка.

– Які найяскравіші спогади залишаться у тебе про команду?

– Гублюся, що найяскравіше виділити. Стільки всього хорошого було! Одним словом, «Галичанка –  у моєму сердечку, я всіх безмежно люблю і бажаю їм тільки перемог.

Ілоно, після чемпіонату України ти подарувала свою медаль маленькій прихильниці. Чому ти це зробила, адже, виходить, ти Вже знала, що це твоя остання нагорода у спорті

– Після гри, коли я зустрілась із Тетянкою,  у мене зразу виникла така думка. Я захотіла подарувати медаль, щоби вона пам’ятала завжди і знала, що ми її сильно любимо.  Ця думка не просто так була у моєму сердечку, я впевнена, що Бог підказав мені її, тільки Він любить усіх людей безмірно.

 

Розмовляла Наталія Васьо