«Галичанка» двічі перемогла “Спартак” і очолила турнірну таблицю Суперліги

Київський “Спартак” вже не той…

16-17 вересня львівська “Галичанка” зіграла з київським “Спартаком” перенесені матчі 1-го туру чемпіонату України серед жіночих команд Суперліги.

Перемогу в обох матчах здобули господарки майданчику – львівські гандболістки. Звичайно, звитяга львів’янок нікого не здивувала, все ж – найсильніша команда Суперліги останніх п’яти сезонів, але ось рахунок першого матчу таки приголомшив – 49:12. Здивування підсилювало ще й те, що  «Галичанка» на цьому турі тестувала свою молодь, тобто на майданчику (у полі та на воротах) грали в основному цьогорічні та тогорічні дебютантки.

“Галичанка” – “Спартак” (1 матч)  – 49:12 (24:7)

Голи “Галичанка”: Катерина Козак 11, Христина Майкут 8, Діана Дмитришин 8, Наталя Шипляк 6, Ангеліна Овчаренко 5, Ольга Василяка 4, Ірина Прокоп’як 4, Дарина Ляховенко 3.

“Галичанка” – “Спартак” (2 матч)  – 36:17 (19:6)

Голи “Галичанка”: Катерина Козак 13, Діана Дмитришин 12, Ангеліна Овчаренко 4, Христина Майкут 3, Ірина Прокоп’як 2, Дарина Ляховенко 2.

Як з’ясувалось, з гандбольним клубом «Спартак» переможену команду об’єднує лише назва. Насправді, це новостворена команда, яку можна вважати дебютантом Суперліги. Головним тренером киянок є очільник молодіжної збірної Борис Чижов, до якого ми й звернулися за коментарем.

Борис Чижов:

«Гандбольний клуб «Спартак», який ви пам’ятаєте з попередніх сезонів, на цей сезон не заявився. Відтак Федерація прийняла рішення, щоби у чемпіонаті України таки була команда Києва, і її вирішили сформувати. Команду зібрали у липні-серпні, з’їздили на збори, проте у залі практично не тренувалися. Отож, вчора була наша дебютна гра у такому складі. 

Всі дівчата – з Києва, команда сформована на базі ДЮСШ №2 та Національного університету фізичного виховання і спорту України. Наразі продовжуємо селекцію, комплектацію, і, сподіваюся,   найближчим часом зміцнимо команду. Поки що, ви бачите, грають зовсім молоді дівчата, з досвідчених лише Юлія Порадник (Приходько). Ми доукомплектуємо команду і почнемо повноцінний навчально-тренувальний процес. І, думаю, вже невдовзі  у нас буде краще виходити гра. 

Підтримав нас Департамент молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, який надає фінансування для виїздів на тури та навчально-тренувальні збори. Сприяє й Національний університет фізичного виховання і спорту України, на базі якого ми тренуємось.

Так що  ми – нова команда – «Жіноча збірна команда Києва – «Спартак» Київ.

«Жіноча збірна команда Києва – «Спартак»

Отож, новачок дебютував, а «Галичанка» очолила турнірну таблицю Суперліги.

Підготувала Наталія Васьо

Фото – Роман Шарий