Восьмеро львівських гандболісток претендують на участь у кваліфікації чемпіонату світу U-20

«Наша мета – вийти з підгрупи та йти далі вперед» – ось так налаштований кожен гравець молодіжної збірної з гандболу

Жіноча збірна України з гандболу U-20 продовжує підготовку до відбіркових ігор на чемпіонат світу-2018 серед молоді. Минулого тижня команда, яку очолює екс-наставник “Галичанки”, старший вчитель відділення гандболу Львівського училища фізичної культури Василь КОЗАР, провела навчально-тренувальні збори на Олімпійській базі в Конча-Заспі.

На збір викликали двадцятьох гравчинь з різних міст України, близько половини з них сьогодні виступають за львівські гандбольні команди. П’ятеро дівчат із львівської “Галичанки” – Мар’яна Маркевич, Тетяна Поляк, Вікторія Салтанюк, Юлія Головко і Тетяна Череп. Ще троє – Яна Борисевич, Діана Дмитришин, Софія Пихайленко – учениці Львівського училища фізичної культури, де, як відомо, виховують резерв для «Галичанки». Крім них у Конча-Заспі в лавах молодіжної збірної тренувалися п’ятеро ужгородок, по троє представниць Києва і Миколаєва та одна спортсменка із Кривого Рога. На кваліфікацію чемпіонату світу з цієї двадцятки оберуть шістнадцятьох кращих.

 Як розповів головний тренер команди Василь Козар за чотириденний збір, який тривав з 7 по 10 березня, йому довелось і з деякими гравцями знайомитись, і обирати тактику гри для кваліфікації  на чемпіонат світу. Однак попри короткий термін підготовки шанс зіграти у фінальному турнірі чемпіонату світу українська збірна має! Для відбіркових ігор сформовано сім підгруп, до фінальної частини з п’яти підгруп вийде по одній команді, а з двох підгруп – по дві команди. На щастя, Україна потрапила у підгрупу, в якій одразу дві команди отримають путівки до фінальної частини мундіалю.

Василь Козар: «Кваліфікаційний турнір гратимемо у Румунії з 23 по 25 березня. Наші суперники – Румунія, Грузія та Хорватія. Якщо ми посядемо 1-2 місця, то потрапимо до фіналу чемпіонату світу. Поталанило, що з нашої підгрупи кваліфікуються дві команди, бо обіграти румунок навряд чи можливо.

 З 17 по 21 березня проведемо ще один збір у Конча-Заспі, на який викличемо вже не двадцятьох, а вісімнадцятьох гандболісток – з них і обиратимемо. Матимемо п’ять днів, щоб доопрацювати необхідне. Звичайно, особливо навчити гравчинь не встигнемо, тому будемо виходити із того що є, використовуючи їх підготовленість і можливості.

На зборі, який відбувся минулого тижня, ми із другим тренером збірної знайомилися із тими гандболістками, яких не надто добре знаємо; переглядали рівень їх фізичної, техніко-тактичної та психологічної підготовленості;  приймали рішення щодо манери гри в захисті та нападі, пробували, чи вдасться швидкий перехід від захисту до нападу.

 До Румунії вилітаємо 22 березня. 23 березня – стартова гра з грузинками. Не думаю, що вони надто сильна команда, отож, якраз у цьому матчі зможемо адаптуватися, адже у першій грі хвилювання найсильніші. Далі зустрічаємось із Хорватією, потім – Румунією. Це сильні супротивники із хорошим командним духом. І хорватки, і румунки до кваліфікації готуються давно, наша підготовка значно коротша. Але головне – опанувати емоційне хвилювання, адже, як показує моя попередня робота у збірній, нам завжди не вистачало психологічної стійкості. А де ж її виробиш, якщо ми практично не маємо досвіду виступів на міжнародних турнірах. Однак будемо намагатися зробити все, що можливо за такий короткий період підготовки».

 Воротарка збірної Вікторія САЛТАНЮК (фото Дмитро Берін)

 Воротарка збірної, вона ж голкіпер «Галичанки» Вікторія Салтанюк вірить в успіх команди

 «Це був другий збір молодіжки, перший відбувся перед новорічними святами. Ми добре потренувалися, спробували дещо нове, відпрацювали захист і напад. Зіграли два матчі з національною збірною, оцінили свої можливості, побачили, чого нам бракує та над чим потрібно працювати більше.

17 березня – ще один збір перед виїздом до Румунії, на якому закріпимо необхідне, краще зіграємось, звикнемо одна до одної. І будемо вирушати за перемогами! Адже наша мета – вийти з підгрупи та йти далі вперед. Ось так налаштований кожен гравець молодіжної збірної

 Підготувала Наталія Васьо