Капітан гандбольної «Галичанки» святкує день народження

Сьогодні, 18 січня, свій 23-й день народження святкує капітан найсильнішої команди України – гандбольної «Галичанки» – Наталія Савчин. Яка команда, такий і капітан. Про таких, як Наталка, кажуть «залізна» леді. У 2017 році вона зуміла повернутися на ігровий майданчик після майже річної перерви, викликаної травмою. І не тільки повернулася, а досить швидко довела, що вона все ще одна з найкращих гандболісток України. Наталка є членом національної збірної команди України, у лавах якої торік боролася за вихід у плей-офф до чемпіонату світу-2019.

Гандболом почала займатися з восьми років у рідній городенківській ДЮСШ  у Богдана Алімана. Встигала всюди, адже також ходила на танці, співала в хорі та плела бісером. Зрештою обрала гандбол, адже батьки були гандболістами (мама – воротарем, тато  – правим півсереднім), тож пішла їх стопами.

З дванадцяти років розпочала навчатися у Львівському училищі фізичної культури. Училище закінчила з золотою медаллю. Після закінчення ЛУФК потрапила до “Галичанки”. Також грала за гандбольну команду Львівської політехніки, де  навчалася  в Інституті хімії та хімічних технологій.

Саме у цей період її життя настав момент, коли захотіла покинути гандбол.

Наталія Савчин: «Я розривалась між гандболом і навчанням. Стільки бігала: тренування-пари-тренування – і так щодня. Тому  інколи  виникала думка залишити гандбол або навчання, щоб жити стало легше. Але я розуміла, що легше – не значить краще! Тому коли було важко – після болісних поразок у гандболі чи безсонних ночей над курсовою – терпіла. В такі моменти мене підтримували батьки, тренери, дівчатк з команди. Я дякую Богу, за те, що мене оточують такі хороші люди. А ще допомагав шоколад (сміється), з ним я згадувала, що життя буває й солодким. А якщо серйозно, я рада, що залишилась у грі».

Залишилась і стала у складі студентської збірної України чемпіонкою Європи серед студентів та 7-им лауреатом Всесвітньої студентської універсіади. А разом з «Галичанкою» ось вже який сезон поспіль є чемпіонкою України у жіночій Суперлізі, дворазовою володаркою Кубка України,  триразовою володаркою Суперкубка України, чемпіонкою міжнародної Балтійської ліги та учасницею Єврокубків. До речі, вже другий сезон поспіль «Галичанка» є єдиною українською командою, яка виступає у жіночих Єврокубках. Отож, пишатися є чим. Однак Наталка мріє ще й про те, щоби збірна України врешті пробилася до фінальних турнірів чемпіонатів Європи та світу. І вірить, що це збудеться, адже гаслом нашої уродиниці є слова Тараса Шевченка: «Борітеся – поборете!».

Від усього колективу «Галичанки» вітаємо капітана з днем народження. Бажаємо, щоб у серці жили радість, віра, надія та любов! Хай буде щастя у твоїй родині, здоров’я тобі та всім дорогим й рідним людям! Хай буде натхнення на гру. Кохай і будь коханою! Хай твій Роман буде у твоєму серці кожну мить і все життя, а ти у його. 

Так, шановні читачі, серце нашої Наталки дійсно вже зайнято. Хай любов ніколи не згасає у цій гарній гандбольній парі.

 Підготувала Наталія Васьо