8 Олеся Парандій

#
8
Ім\'я
Олеся Парандій
Розташування
Права крайня
Height
160
Weight
54
День народження
11.06.1991
Вік
30

 

Майстер спорту.

Шульга.

Народилася 11 червня 1991 року у Хмельницькому.

В спорт потрапила ще у дитинстві, десь, класі в четвертому. Старший брат  займався  дзюдо і Олеся також вирішила спробувати. Але на цьому не зупинилася і впродовж кількох років змінювала різні секції  – шукала себе: займалася карате, велоспортом.

Подруги дівчини записалися на  секцію гандболу, тренування проходили у школі, тож було зручно їх відвідувати. Але Олеся спочатку зовсім не розглядала цей варіант, оскільки тоді  займалася велоспортом. Та все ж подруги заінтригували її. Вирішила піти лише задля цікавості, натомість серйозно захопилася цим видом спорту. Так, в 11 чи 12 років  потрапила на гандбол. Першими тренерами були Світлана та Василь Дроботи.  Невдовзі перейшла у місцеву дитячо-юнацьку спортивну школу до прекрасного тренера Ірини Колісецької, яка утвердила бажання займатися і розвиватися професійно. З 8 класу  розпочала грати у чемпіонаті України Вищої ліги за ГК «Хмельничанку».  

Після закінчення загальноосвітньої школи  поступила до Львівського державного університету фізичної культури та розпочала тренуватись з «Галичанкою-2». Але тоді вже в клубі були фінансові проблеми. Фінансова криза призвела до того, що «Галичанку» залишили провідні гравці. Другу команду розпустили, намагаючись зберегти хоча б першу. До «Галичанки» почали набирати молодь – так і Олеся, студентка-першокурсниця, опинилася там. Тоді тренером був ще Георгій Воронов, а незабаром «Галичанку» очолив Василь Козар. Вся команда багато та важко працювала й поступово досягла бажаного. Спершу у чемпіонаті України серед гандбольних команд Суперліги «доросла» до «срібла», яке завойовувала двічі.  І врешті здобула чемпіонство, яке утримує вже три сезони поспіль.

Досягнення:

на всеукраїнській арені: триразова чемпіонка України у жіночій Суперлізі. Двічі володарка Кубка України – у 2016 та 2017 рр.  Володарка Суперкубка України-2016.

на міжнародній арені: півфіналістка Кубка Виклику-2015.  Учасниця Кубків ЄГФ (Європейської гандбольної федерації) сезонів 2015/2016 та 2016/17 рр. Бронзова призерка   Балтійської гандбольної ліги серед жінок (2016/17 рр.). В межах Балтійської ліги визнавалася найкращою гравчинею (V тур).

Освіта. Вища, у 2013 р. закінчила Львівський державний університет фізичної культури, факультет “Спорту” , кваліфікація тренер, викладач фізичного виховання.

Хобі. Любить читати книги, дивитися документальні фільми, вишивати бісером.

Життєве кредо. Все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими.